Etykiety

sobota, 28 lipca 2012

SPRZĄTAMY KUCHNIĘ


Kuchnię sprzątamy codziennie. Zachowanie czystości w tym pomieszczeniu jest absolutnie niezbędne! Codzienne sprzątanie zmniejsza ryzyko zatrucia pokarmowego. Kuchnia jest sercem naszego domu. Każda prawdziwa kobieta , uwielbia spędzać tam czas.
Kuchnię bardzo łatwo zapuścić. Nie pozwól żeby tak się stało. Poproś domowników o odnoszenie brudnych naczyń, bardzo ułatwi Ci to pracę.
Wszystko tu powinno mieć swoje miejsce, i trafiać na nie po umyciu. Na pewno docenisz to, gfy nie będziesz musiała niczego szukać i będziesz dobrze zorganizowana.
Skoro kuchnia powinna być sprzątana codziennie pamiętaj co trzeba zrobić.

CODZIENNIE:
·         Przetrzyj wszystkie powierzchnie blatów przed gotowaniem i po jego skończeniu, to nie zabierze więcej niż minutę.
·         Uprzątnij kuchnie i odstaw wszystkie rzeczy , które nie stoją na swoim miejscu.
·         Wyczyść zlew ciepłą woda z dodatkiem proszku do czyszczenia, przetrzyj baterię i suszarkę na naczynia.
·         Wyrób w sobie nawyk przecierania urządzeń kuchennych po każdym użyciu, przedłuży to żywotność sprzętów.

PRZYNAJMNIEJ DWA RAZY W TYGODNIU:
·         Zamieć albo odkurz podłogę
·         Umyj podłogę mopem maczanym w wodzie z octem
·         Usuń z lodówki resztki jedzenia i sprawdź daty ważności

RAZ W TYGODNIU:
·         Umyj lodówkę wodą z octem, wypłucz i wytrzyj do sucha- najlepiej robić to przed dużymi zakupami, przy okazji zrobisz listę zakupów.
·         Umyj kuchenkę
·         Do zlewu wsyp trochę wodorotlenku sodu i zalej wrzątkiem. Wyczyścisz tym tłuszcz który osadza się w rurach.

KUCHENNE RADY:
·         Przestrzeń między górnymi szafkami a sufitem to siedlisko kurzu. Potnij na wymiar gazety i rozłóż na szafkach. Co miesiąc zmieniaj gazety, zaoszczędzi ci to pracy.
·         Zawsze miej pod ręką spryskiwacz z woda z octem, będziesz mogła wycierać wszystko na bieżąco.
·         Posiadasz urządzenia ze stali nierdzewnej? Aby lśniły, wetrzyj w szmatkę troszkę oliwki dla dzieci i wypoleruj urządzenia.
·         Jeśli coś się rozleje w mikrofali, od razu to wytrzyj.

5 komentarzy:

 1. Nooooooooooooooooo Kochaniutka!!! Ale super rady! Ja na swoim blogu o kuchni napiszę w przyszłym tygodniu... Cenne rady i wskazówki. Piszę stosownie do okazji, więc na razie jeszcze o wakacjach trochę o ich planowaniu, a potem sie zobaczy...

  Swojej lodówki nie myję na pewno co tydzień. Jest rzadko w użyciu, a po drugie stołuję się u rodziców 50 metrów dalej, a lodówki używam jak mam gości, więc nie musze aż tak często jej myć...

  Za to taniec z mopem - to norma u nas... :) Dobrej niedzieli :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Przestrzeń między szafkami a sufitem to siedlisko kurzu. Potnij na wymiar gazety i rozłóż na szafkach. Co miesiąc zmieniaj gazety, zaoszczędzi ci to pracy."? Sugeruje pani zycie z gazetami na blacie? Myslę ze to niezbyt estetyczne..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przestrzeni na górnych szafkach nikt nie widzi. Sugeruję czytanie ze zrozumieniem. Gazety na blacie a na górze szafki to ogromna różnica.
   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Przestrzeń między górnymi szafkami a sufitem to siedlisko kurzu. a czym najlepiej to usunąc bym mogla na czysto położyc gazety??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wymyj szafki wodą z dodatkiem octu. odkurz ściany i rozłóż gazety.

   Usuń